Vineri, 12 iunie
Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Decretul după demisia lui Dragoș Anastasiu, semnat de Nicușor Dan

Președintele României, Nicușor Dan, a semnat, vineri, decretul pentru constatarea vacanței unei funcţii de membru al Guvernului României prin demisia lui Michael-Dragoş Anastasiu, viceprim-ministru.

Nicușor Dan a semnat decretul „pentru constatarea vacanței unei funcţii de membru al Guvernului României prin demisia domnului Michael-Dragoş Anastasiu, viceprim-ministru”.

Dragoș Anastasiu și-a anunțat demisia din funcția de vicepremier în urmă cu aproape două săptămâni, în 27 iulie.

Fostul vicepremier era responsabil cu reforma companiilor de stat.

El a demisionat după scandalul privind mita dată unei inspectoare din cadrul ANAF, timp opt ani.

Ionel CILICA-DIACONU

Ultima actualizare: 09:26 | 24.04.2025

Meniu
Caută în site