Marți, 9 iunie
Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mircea Lucescu a făcut infarct chiar în ziua în care urma să fie externat din Spitalul Universitar de Urgență București

Mircea Lucescu a făcut infarct vineri dimineață, chiar în ziua în care urma să fie externat din Spitalul Universitar de Urgență București, unde se afla încă de duminica trecută. Surse medicale susțin că antrenorul a fost preluat de urgență și a beneficiat de intervenția promptă a doctorilor cardiologi.

UPDATE:

„În cursul dimineții, pacientul a suferit un infarct miocardic acut. A fost preluat de urgență și a beneficiat prompt de intervențiile medicale și terapeutice necesare, conform protocoalelor în vigoare. În prezent, starea acestuia este stabilă, sub monitorizare atentă de specialitate. Pacientul rămâne internat în cadrul Secției de Cardiologie, unde primește îngrijirile medicale adecvate”, a anunțat Spitalul Universitar de Urgență București.

Știre inițială:

Veste de ultimă oră despre Mircea Lucescu: surse medicale susțin pentru ProSport că fostul selecționer a suferit un infarct în această dimineață, la spital!

Mircea Lucescu a leșinat duminică în cantonamentul naționalei, în timpul ședinței tehnice premergătoare ultimului antrenament înaintea plecării spre Slovacia.

De atunci, selecționerul a fost internat la Spitalul Universitar de Urgență București, la cardiologie, pentru monitorizare și tratament de specialitate.

Ionel CILICA-DIACONU

Ultima actualizare: 09:26 | 24.04.2025

Meniu
Caută în site