Vineri, 12 iunie
Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Regele Spaniei, Felipe al VI-lea, primit de președintele Nicușor Dan

Regele Spaniei, Felipe al VI-lea, a fost primit de președintele Nicușor Dan la Centrul de Instruire Întrunită „Getica”.

Cei doi șefi de stat au salutat Garda de onoare. Regele Spaniei este primul șef de stat care vizitează România de când Nicușor Dan a preluat mandatul de președinte.

Regele Spaniei, Felipe al VI-lea, a fost primit de președintele Nicușor Dan la Centrul de Instruire Întrunită „Getica” de la Cincu, în județul Brașov. Cei doi șefi de stat au salutat Garda de onoare. Ulterior, ei vor inspecta trupele din grupul de lucru NATO de la Cincu.

Regele Spaniei este primul șef de stat care vizitează România de când Nicușor Dan a preluat mandatul de președinte.

Ionel CILICA-DIACONU

Ultima actualizare: 09:26 | 24.04.2025

Meniu
Caută în site